Akademia mądrego dziecka

Mądre dziecko – czy można dokładnie sprecyzować znaczenie tych słów? Nie, bowiem każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jako rodzice możemy się jedynie zatroszczyć o to, żeby nasze dziecko dobrze i w prawidłowym kierunku się rozwijało. Możemy mu proponować naukę poprzez zabawę, co dzieci bardzo lubią. Czy czytanie jest taką formą edukacyjnej zabawy? Oczywiście, że tak. Nie tylko klocki, lalki, auta, czy też wszelkiego rodzaju inne zabawki. W dużej mierze książki pozytywnie wpływają na rozwój naszego dziecka. Dlatego w każdej biblioteczce malucha powinna znaleźć się taka książeczka jak “Dzikie zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa” Nathalie Choux.

Pierwsze słowa

Tak, pierwszym słowem malucha jest na ogół mama lub tata. Z wielką niecierpliwością czekamy na to, aż dziecko samo powie coś od siebie. Kiedy powie kolejne słowo? To zależy od samego dziecka. Można je jednak zachęcić do tego pokazując mu książeczki z treścią przystosowaną do ich wieku. Do takich książeczek należą właśnie te, które Nathalie Choux przygotowała dla młodych ludzi. W tej serii znajduje się kilka książeczek. Każda z nich skupia się nad innym zmysłem. Teraz pora na mówienie. Jest to idealna propozycja dla dzieci, które już zaczynają interesować się światem. Przy tej okazji warto również pomyśleć o wyprawie do ZOO, jeżeli tylko mamy tą możliwość. Razem z tą książeczką możemy odkrywać zwierzęta z książki w Ogrodzie Zoologicznym. Dla dziecka będzie to ogromna frajda i doskonała zabawa. Tym bardziej dziecko będzie chciało samodzielnie nazywać takie zwierzaki. Bardzo łatwo można się o tym przekonać. Przy czym czytając z maluchem tą książkę – nawet w domu – prośmy o powtórzenie najważniejszych słów, nazw zwierząt za nami. Może za pierwszym lub drugim razem nie będzie chciało tego zrobić, ale w końcu się do tego przekona.,

Kolorowe obrazki

Dzikie zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa” to również wiele fantastycznych obrazków, dzięki czemu nawet bez wyprawy do ZOO dzieciaki będą mogły wyobrazić sobie poszczególne zwierzęta. Cala książeczka ma tylko dziesięć stron, więc każdy maluch wytrzyma cierpliwie, aby dotrwać do końca książki. Całość wydana jest na kartonowych stronach, dzięki czemu książeczka na pewno się tak szybko nie zniszczy. Nawet, jeżeli dziecko już nauczy się mówić nazwy wymienionych w książce zwierząt, to na pewno nie raz będzie chciało jeszcze wrócić do tej książki. Dzięki temu można zawsze sprawdzić wiedzę naszego dziecka, czy pamięta poszczególne nazwy dzikich zwierząt, jakie nie tylko żyją w ZOO, ale także na wolności.

People obraz autorstwa alexeyzhilkin - www.freepik.com